Halve finale 2023

Op woensdag 15 februari streden de 12 beste schoolteams tegen elkaar in de halve finale van de schoolschaakcompetitie van West-Friesland. Ook dit jaar werden we weer gastvrij ontvangen op de Copernicus in Hoorn.

Het veld lag dit jaar dicht bij elkaar waardoor het dus lang spannend was. Na vijf ronden Zwitsers kwam het eerste team van Jan Luyken net als vorig jaar als winnaar uit de bus. Met 15,5 bordpunt eindigde zij 1,5 punt boven Pancratius 4. Socrates werd derde met 13 punten. Naast deze drie teams hebben De Koet (11 bp), Pancratius 5 (11 bp) en Petrus Canisius (10 bp) zich geplaatst voor de finale. Deze finale wordt gespeeld op woensdag 8 maart in het clubgebouw van Honky Tonk aan de Bangaerde in Zwaag. De wedstrijden worden dan met de klok gespeeld.

De zes teams die in de finale gaan strijden om de Westfriese titel hebben zich ook meteen geplaatst voor het Noord-Hollands kampioenschap voor basisschoolteams. Dit kampioenschap wordt gehouden op zaterdag 25 maart in de Copernicus. De geplaatste teams krijgen binnenkort meer informatie toegestuurd.

De gehele eindstand van een sportieve en geslaagde schaakmiddag:

NrTeamBordpuntenMatchpunten
1Jan Luyken 115.58
2Pancratius 4148
3Socrates137
4Koet115
5Pancratius 5115
6Petrus Canisius105
7Jan Luyken 29.55
8Kraaienboom95
9Mozaïek95
10Driespan7.54
11Roald Dahl5.51
12Bocxmeer52

Reageer...